Yrityskummit

Mentorina toimiva yrityskummi on rinnallasi ja apuna

Yrittäjänä saat yrityskummilta tukea yrityksesi tarjoamien mahdollisuuksien hahmottamisessa. Yhdessä yrityskummin kanssa analysoitte yrityksesi toimintavaihtoehdot ja asetatte kehitystavoitteet. Yrityskummi on myös tukenasi, kun punnitset keinoja asettamiesi tavoitteiden saavuttamiseksi, toimenpidesuunnitelmien toteuttamisessa ja saavutettujen tulosten seurannassa.

Luottamus ja avoimuus on toimivan kummisuhteen perusta

Keskustelusi yrityskummin kanssa ovat luottamuksellisia ja ne etenevät omien tarpeidesi mukaisesti. Teet itse päätökset ja vastaat niiden toteuttamisesta. Yrityskummi kulkee rinnallasi avaamalla kysymyksiä ja tarjoten tukea ja virikkeitä.

Yrityskummi tukee – sinä teet päätökset

Yrityskummilta saat käyttöösi hänen kokemuksensa ja asiantuntemuksensa. Hän toimii keskustelukumppaninasi tarjoten tukea päätöksenteossasi.

 

Yrityskummisi tavoite on vain sinun ja yrityksesi onnistuminen

Yrityskummi sitoutuu pitämään salassa liike- ja ammattisalaisuudet eikä hän voi toimia kilpailevan yrityksen yrityskummina. Yrityskummi ei myöskään käytä saamiaan tietoja oman tai muiden liiketoiminnan edistämiseksi.

 

Yrityskummitoiminta on maksutonta ja ehdottoman luottamuksellista.

 

Miten kontaktoida?

Tutustu Salon seudun yrityskummeihin alta? Voit olla suoraan yhteydessä kummiin tai kummien yhteyshenkilöön tai Yrityssaloon!
Salon Yrityskummien yhteyshenkilö Sissi Peltonen | p. 0400 528 248 | sissi.peltonen@seutuposti.fi

Haluaisitko yrityskummin laajasta valtakunnallisesta Suomen Yrityskummien verkostosta? Hae Yrityskummia

Salon seudun Yrityskummit

Nimi Erityisosaaminen Sähköposti Puhelin
Ilmo Arosilta Ilmo Arosilta  Teollinen toiminta, yritystalous ilmo.arosilta@seutuposti.fi 0400 536 533
Markku Blom Markku Blom  Yritystoiminnan kehittäminen
elinkaaren eri vaiheissa
markku.blom@pertinax.fi 0440 524 404
Leena Flemming Leena Flemming  Yritysrahoitus,
alkavien yritysten neuvonta
flemming.leena@outlook.com 044 7701216
Terhi Fredriksson Terhi Fredriksson  Viestintä fredrikssonit@icloud.com 0400 347 592
Minna Ikäheimonen Minna Ikäheimonen  Liiketoiminnan tehostaminen ja innovointi,
myynti- ja markkinointi,
verkottuminen ja suhdetoiminta
minna.ikaheimonen@infobase.fi 050-560 3631
Kirsti Kirjonen Kirsti Kirjonen  Johtaminen, viestintä, rahoitus kirsti.kirjonen@sss.fi 0400 694 644
Raija Lagerroos Raija Lagerroos  Yrittäjyys,
palveluala
raija.lagerroos@saunalahti.fi 040-7487158
Pekka Laukkanen Pekka Laukkanen  Kv-liiketoiminta,
metalliteollisuus,
kv-tuotekehitys
PLaukka10@gmail.com 0440 955 317
Pirjo Nurminen Pirjo Nurminen  Vähittäiskauppa,
viestintä,
vähittäiskaupan asiakkuudet
pirjo.m.nurminen@live.com 040 744 0866
Pekka Paakkanen  Valmistava teollisuus pekka.paakkanen@pp.inet.fi 0400 470 252
Jussi Peltonen Jussi Peltonen  aloittavat yrittäjät,
omistajanvaihdokset,
yrittäjän sosiaaliturva
jussij.peltonen@outlook.com 0400 838 014
Sissi Peltonen Sissi Peltonen  Myynti, markkinointi,
alkavat yritykset,
vakuuttaminen
sissi.peltonen@seutuposti.fi 0400 528 248
Juha Punta Teollinen toiminta,
tuotekehitys ja
jatkuva parantaminen
juha.punta@punta.fi 044 7221322
Marja-Leena Ruostesaari  Viestintäasiat ml.ruostesaari@gmail.com 050 550 5545
Mikko Savolainen Mikko Savolainen  Metsätalouden yritystoiminnan
tukeminen ja kehittäminen
mikkotapiosavolainen@gmail.com 040 525 3640
Viljo Wahlsten Viljo Wahlsten  Taloushallinto viljo.wahlsten@adepti.fi 044 733 8883
Pekka Vaurola Pekka Vaurola  Yritysrahoitus, omistajanvaihdos pekka.vaurola@gmail.com 044 779 7101
Päivi Virtanen  Yritysten talousluvut,
yritysverotus, tukku- ja vähittäiskauppa
paivi@villavirtanen.fi 040 5750 625

Tapahtumia yrityksille

Ei näytettäviä kohteita.

› Tapahtumakalenteri